Парубій підписав закон про українську мову

Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Підписання документа відбулося під час пленарного засідання сьогодні, 14 травня, повідомляє Укрінформ. Об этом сообщает nr2.in.ua со ссылкой на СМИ.

«Сьогодні історичний день – зараз я підпишу Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». У найближчі години або дні його підпише Президент України. Він буде опублікований у «Голосі України” і стане законом», – сказав Парубій, підписуючи документ.

Депутати зустріли підписання закону оплесками.

Нагадаємо, 25 квітня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому Закон № 5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної». «За» відповідне рішення проголосували 278 народних депутатів України.

Зазначимо, 4 жовтня 2018 року Верховна Рада прийняла за основу проект закону № 5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Всього у першому читанні розглядалося чотири законопроекти про мову: №5556, № 5669, № 5670, №5670-д.

У кінці лютого 2019 року Рада розпочала розгляд підготовленого до другого читання законопроекту про мову.

Також раніше народний депутат України, львів’янин Ігор Васюник заявляв, що Закон про українську державну мову – на часі як ніколи.

Детальніше про всі чотири мовні законопроекти читайте у матеріалі Львівського порталу «Мовна шахівниця».

Фото: Facebook-сторінка Андрія Парубія
Відео: Facebook-сторінка Ігоря Васюника


Джерело статті: “https://portal.lviv.ua/news/2019/05/14/parubij-pidpysav-zakon-pro-ukrayinsku-movu”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя