Голова Волиньради Палиця – у списку ворогів преси в Україні

Голова Волиньради Палиця – у списку ворогів преси в Україні
Голова Волиньради Палиця – у списку ворогів преси в Україні

Упродовж квітня працівники мас-медіа подавали кандидатури посадовців, які за останній рік порушували право на свободу слова та перешкоджали діяльності журналістів. У фінальному списку рейтингу опинився голова Волинської обласної ради, член політради партії “Укроп” Ігор Палиця.

Серед запропонованих претендентів було сформовано топ-20 антирейтингу «Ворогів преси», які найчастіше та найгрубіше порушували права журналістів. Понад 30 експертів медіагалузі анонімно голосували за претендентів, – пише Детектор медіа.

За результатом експертного голосування, перше місце в антирейтингу посіла так звана «прокурор» Криму Наталія Поклонська – за системний тиск і переслідування журналістів в окупованому Криму, відкриття кримінальних справ проти українських журналістів, заборону вживання слів «Меджліс» і «Меджліс кримськотатарського народу»в медіа і т. д.

Друге місце посів екс-генеральний прокурор України Віктор Шокін, який був номінований до антирейтингу за систематичну бездіяльність у розслідуванні справ щодо нападів на журналістів (у т. ч. побиттів на Майдані).

Третє місце розділили олігархи і медіавласники: Рінат Ахметов і Дмитро Фірташ (за цензуру і джинсу в ЗМІ своїх холдингів), а також народний депутатАнтон Геращенко (за підтримку публікації особистих даних журналістів на сайті «Миротворец»).

До десятки претендентів увійшли:

1. Наталія Поклонська – за системний тиск і переслідування журналістів в окупованому Криму, відкриття кримінальних справ проти українських журналістів, заборону вживання слів «Меджліс» і «Меджліс кримськотатарського народу» в медіа і т. д.

2. Віктор Шокін – за систематичну бездіяльність у розслідуванні справ щодо нападів на журналістів (у т. ч. побиттів на Майдані).

3. Рінат Ахметов – за цензуру і джинсу у ЗМІ холдингу, де він є власником; Дмитро Фірташ – за перетворення новинної служби каналу «Інтер» на піар-службу «Опозиційного блоку», корпоративну джинсу інтересів власників, проросійську пропаганду в розважально-серіальному контенті; а також Антон Геращенко – за підтримки публікації особистих даних журналістів під соусом «співпраці з терористами» на сайті «Миротворець», завуальовані заклики ввести цензуру в медіа (однакова кількість балів).

4. Ігор Коломойський – за цензуру і джинсу у ЗМІ холдингу, де він є власником.

5. Сергій Курченко – за цензуру і джинсу у ЗМІ холдингу, де він є власником.

6. Віталій Богданов, голова фракції УКРОП у Херсонській міській раді – за недопуск із застосуванням фізичної сили невигідних журналістів на засідання комісій Херсонської міськради, таку ж поведінку з журналістами допускає і серед інших депутатів його фракції.

7. Віталій Гончаров в. о. начальника управління Національної поліції України у Миколаївській області – за бездіяльність правоохоронних органів у справах перешкоджання журналістам у Миколаєві.

8. Ігор Палиця голова Волинської обласної ради – за незаконні обшуки журналістів під час сесії облради.

9. Костянтин Бриль голова Запорізької ОДА – за використання ЗМІ у війнах з опонентами, створення інформаційних кампаній проти нелояльних медіа.

10. Ірина Єлізарова, начальник відділу звернень апарату Вінницької міської ради та її виконкому – за приховування імен людей у опублікованих рішеннях сесій та виконкому, які отримали бюджетні кошти, покриваючись нібито конфіденційністю цих даних; а також Олександр Санжаров, заступник міського голови Дніпропетровська – за те, що він як керівник апарату міської ради створив умови, що перешкоджають доступу до інформації. Реагування на запити ЗМІ стало ще більш забюрократизованим, а в запитах на публічну інформацію стали бачити звернення громадян і затягувати надання інформації.

Нагадаємо, премія «Вороги преси» щорічно вручається десятьом українським чиновникам, депутатам, бізнесменам тощо, які, на думку журналістів та медійних експертів, діяли проти свободи слова. У 2015 році за результатом експертного голосування перше місце в антирейтингу розділили екс-генеральний прокурор України Віталій Ярема та олігарх і медіавласник Ігор Коломойський.


Источник: “http://antikor.com.ua/articles/107228-golova_volinjradi_palitsja__u_spisku_vorogiv_presi_v_ukrajini”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя